Sign In
Ask Question
Mathematics
Tristan May
16 September, 09:25
Which is a better buy 2 for $3 or 3 for $4
+2
Answers (
1
)
Octavio Hunt
16 September, 10:41
0
3 for 4 dollars because because the price of 2 for 3 would be $1.50 & the price for 3 for 4 dollars is 1.30 cents a piece
Comment
Complaint
Link
Know the Answer?
Answer
Not Sure About the Answer?
Get an answer to your question ✅
“Which is a better buy 2 for $3 or 3 for $4 ...”
in 📙 Mathematics if there is no answer or all answers are wrong, use a search bar and try to find the answer among similar questions.
Search for Other Answers
You Might be Interested in
Given x = wavelength and y = frequency, solve for the wavelength for the given type of radiation. y = 3*10^8 m/s / x
Answers (1)
If the ratio of oil to gas is 1 to 16 which of these should not be used in a mower? A. 4 parts oil, 64 parts gas B. 2 parts oil 32 part gas C. 1 part oil, 8 part gas D. 5 parts oil 80 part gas
Answers (1)
Which steps should be used to graph the equation y - 4 = (x + 2) ?
Answers (1)
What is 18 percent of 28 dollars
Answers (1)
For the solid described below, find the dimensions giving the minimum surface area, given that the volume is 64 cm3. a closed cylinder with radius r cm and height h cm.
Answers (1)
New Questions in Mathematics
Ms Gegory had $300 to purchase sports equipment for summer camp she bought 6 soccer balls. Each basketball cost $16.98, and each soccer ball cost 13.79 how mush money did she have left after these purchases?
Answers (1)
Andrea is buying a car for $21,450. She will finance $16,450 of it with a 5-year loan at 2.9% APR. What will her monthly auto payment be?
Answers (1)
Put a ring around the decimal that is equal to one fifth 0.6 0.15 0.2 0.3 0.4
Answers (1)
What is the value of r? 3/5 (r-7) = 1 Enter your answer in the box
Answers (1)
How to solve f/45-2/9=2/9
Answers (1)
Home
»
Mathematics
» Which is a better buy 2 for $3 or 3 for $4
Sign In
Sign Up
Forgot Password?