Ask Question
1 December, 06:30

A 4-pint carton of sour cream costs $7.24. What is the price per quart if there are 2 pints in a quart?

0
Answers (1)
  1. 1 December, 06:41
    0
    The price if there are 2 pints in a quart is $3.62.
Know the Answer?
Not Sure About the Answer?
Get an answer to your question ✅ “A 4-pint carton of sour cream costs $7.24. What is the price per quart if there are 2 pints in a quart? ...” in 📙 Mathematics if there is no answer or all answers are wrong, use a search bar and try to find the answer among similar questions.
Search for Other Answers