Ask Question
28 August, 13:53

Find the unit rate off $1.29 for 3pens

0
Answers (1)
  1. 28 August, 14:47
    0
    Answer: $0.43

    Step-by-step explanation:

    Unit rate is how much each pen costs.

    If the total amount is $1.29 for all three pens, then the price for one pen should be calculated by 1.29/3, therefore, the answer is $0.43
Know the Answer?
Not Sure About the Answer?
Get an answer to your question ✅ “Find the unit rate off $1.29 for 3pens ...” in 📙 Mathematics if there is no answer or all answers are wrong, use a search bar and try to find the answer among similar questions.
Search for Other Answers