Ask Question
15 April, 14:54

Matthew bought 13 used video games that were on sale at a store. He paid 84.37 for the games. If each video game cost the same price, how much did 1 video cost

+1
Answers (1)
  1. 15 April, 16:19
    0
    The equation is basically just 84.37 divided by 13. This will give you an equal cost of each vg as 84.37 is the total cost and 13 is the amount.
Know the Answer?
Not Sure About the Answer?
Get an answer to your question ✅ “Matthew bought 13 used video games that were on sale at a store. He paid 84.37 for the games. If each video game cost the same price, how ...” in 📙 Mathematics if there is no answer or all answers are wrong, use a search bar and try to find the answer among similar questions.
Search for Other Answers