Ask Question
10 June, 23:13

Marr you may $64.75 selling ice cream if each ice cream cost $1.75 how many ice cream's did he sell?

0
Answers (1)
  1. 11 June, 00:18
    0
    This is very simple just divide $1.75 into $64.75 and you would get 37

    He sold 37 ice creams : D
Know the Answer?
Not Sure About the Answer?
Get an answer to your question ✅ “Marr you may $64.75 selling ice cream if each ice cream cost $1.75 how many ice cream's did he sell? ...” in 📙 Mathematics if there is no answer or all answers are wrong, use a search bar and try to find the answer among similar questions.
Search for Other Answers