Ask Question
22 January, 19:55

What is a better deal?

24-ounce bag for $1.19

36-ounce bag for $2.89

0
Answers (2)
  1. 22 January, 21:09
    0
    Step-by-step explanation:

    24 ounce bag
  2. 22 January, 21:14
    0
    Step-by-step explanation:

    24-ounce-bag for $1.19 - 0.0459833333333333 per ounce

    36-ounce-bag for $2.89 - 0.08027777777777778

    Definitely 24 ounce bag
Know the Answer?
Not Sure About the Answer?
Get an answer to your question ✅ “What is a better deal? 24-ounce bag for $1.19 36-ounce bag for $2.89 ...” in 📙 Mathematics if there is no answer or all answers are wrong, use a search bar and try to find the answer among similar questions.
Search for Other Answers