Ask Question
12 June, 07:09

Sandra bought 3 pounds of nuts for $10.35. What is the unit price per pound

+2
Answers (2)
  1. 12 June, 08:01
    0
    Her unit per pound is $3.45
  2. 12 June, 09:06
    0
    The unit rate price per pound is $3.45.
Know the Answer?
Not Sure About the Answer?
Get an answer to your question ✅ “Sandra bought 3 pounds of nuts for $10.35. What is the unit price per pound ...” in 📙 Mathematics if there is no answer or all answers are wrong, use a search bar and try to find the answer among similar questions.
Search for Other Answers