Ask Question
6 September, 11:04

Four students buy a box of popsicles for 4.29 and a bag of pretzels for 3.97. how much should each person contribute to the total cost?

+1
Answers (1)
  1. 6 September, 11:52
    0
    For the popsicles each contribute 1.08$ and for the pretzels either 1$ each or. 99c
Know the Answer?
Not Sure About the Answer?
Get an answer to your question ✅ “Four students buy a box of popsicles for 4.29 and a bag of pretzels for 3.97. how much should each person contribute to the total cost? ...” in 📙 Mathematics if there is no answer or all answers are wrong, use a search bar and try to find the answer among similar questions.
Search for Other Answers