Ask Question
25 February, 09:38

Find the unit price if 7 pounds of sugar sells for $2.50

+1
Answers (1)
  1. 25 February, 10:19
    0
    2.50 divide by 7 =.36 cents for each pound
Know the Answer?
Not Sure About the Answer?
Get an answer to your question ✅ “Find the unit price if 7 pounds of sugar sells for $2.50 ...” in 📙 Mathematics if there is no answer or all answers are wrong, use a search bar and try to find the answer among similar questions.
Search for Other Answers