Ask Question
5 July, 12:22

Carlos bought 29 pounds of rice for $12. How many pounds of rice did he get per dollar?

Jessica runs 7 miles in 51 minutes. How many miles does she run per minute?

0
Answers (1)
  1. 5 July, 13:45
    0
    51/7 would be the answer for the second question
Know the Answer?
Not Sure About the Answer?
Get an answer to your question ✅ “Carlos bought 29 pounds of rice for $12. How many pounds of rice did he get per dollar? Jessica runs 7 miles in 51 minutes. How many miles ...” in 📙 Mathematics if there is no answer or all answers are wrong, use a search bar and try to find the answer among similar questions.
Search for Other Answers