Ask Question
10 June, 11:41

Kyle bought a 5 pound pumpkin for $2.60. How much did he pay per pound?

0
Answers (2)
  1. 10 June, 12:07
    0
    0.52 per pound

    2.60 divided by 5 equals 0.52
  2. 10 June, 12:30
    0
    0.52 per pound

    2.60 divided by 5 equals 0.52

    :P
Know the Answer?
Not Sure About the Answer?
Get an answer to your question ✅ “Kyle bought a 5 pound pumpkin for $2.60. How much did he pay per pound? ...” in 📙 Mathematics if there is no answer or all answers are wrong, use a search bar and try to find the answer among similar questions.
Search for Other Answers